Menu

Na każdy temat

Codziennie wpisy na każdy temat, od mody po sport. Od filmu po muzykę. Od e-sportu po technologie.

e-sport zabawa czy przyszłość

priestek

esport

Zapewne każdy z was wie czym jest e-sport. Można powiedzieć, że prawdziwy BOOM zaczął się po tym jak w Katowickim Spodku zaczęły odbywać się turnieje rangi IEM. Wcześniej nikt nie interesował się Virtus.pro i esportem. A przygoda jaką przebyli zawodnicy VP była piękna i brutalna ale nie o tym kiedy indziej. 

Przyszłość to e-sport. Jeśli chodzi o zarabianie wielkich pieniędzy czy też bycie gwiazdą światowego formatu. Teraz możecie być świadkami tego jaką gwiazdą i rozpoznawalną osobą stał się Jarosław "Pasha" Jarząbkowski. Niegdyś anonimowy gracz kantera a teraz wielka gwiazda. Dzieci biegające z koszulkami z jego nickiem czy kibice wypisujący transparenty na meczach Virtusów. Gdy odpala Streama na Twitchu momentalnie na jego kanale jest ponad 10 tysięcy ludzi. Jak sami widzicie przyszłość jaka go czeka jest bardzo obiecująca, ponieważ mówimy o osobie, który nie ma jeszcze 30 lat a zarobiła wielkie pieniądze a mianowicie $500,344.67 w 129 różnych turniejach. 

Nie tylko zawodnicy zarabiają wielkie pieniądze ale też ich organizacje. Te akurat zarabiają na kibicach, firmach sponsorujących i innej formie sponsoringu. 

W azji esport rozwija się najszybciej na świecie czego dowodem są mecze w League of Legends transmitowane w normalnej telewizji a gracze mają tam statusy gwiazd typu Messi czy Ronaldo w świecie futbolu. 

To jest mały ułamek tego czy esport jako praca jest opłacalny oraz czy jest przyszłością. Teraz zastanówcie się czy nie warto spróbować.

Komentarze (2)

Dodaj komentarz
  • Gość: [julia] *.adsl.inetia.pl

    Nie wiedziała że o tak wielkie liczby chodzi

  • priestek

    Da się zarobić większe kwoty napiszę o tym w swoim czasie :)

© Na każdy temat
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci